glutaraldehyd v akvaristice - hnojivo nebo lákadlo na peníze?

Co je glutaraldehyd

Glutaraldehyd je je ve vodném roztoku bezbarvá látka, štiplavého charakteristického zápachu. V komerční sféře se nejčastěji využivá jako aktivní látka dezinfekcí, pro svoji silnou schopnost ničit bakterie, viry a vůbec vše živé.

Balení glutaraldehydu obvykle doprovází minimálně tyto značky. A právem. Už krátké setkání s touto látkou může pro člověka znamenat doživotní následky. Z vlastní zkušenosti potřísnění rukou pár kapkami znamená poškození kůže doprovázené změnou barvy na oranžovohnědou na několi dnů až týdnů. Při dýchání výparů při, i při krátké práci, se dostaví nevolnost a později bolest hlavy. Při manipulaci proto větrejte a používejte rukavice a brýle. Kapka v oku může znamenat trvalé následky.

Glutaraldehyd v akvaristice

Jako první přišel s tímto nápadem SeaChem ve svém slavném produktu Flourish Excel, který je dnes hojně kopírován, i když né zcela. Zástupci Seachem tvrdí, že neobsahuje přímo glutaraldehyd, ale "polycycloglutaracetát" což by měl být izomer, který by se měla vyznačovat menší škodlivostí. Ovšem důkazy jsem o tom nikde nenašel. A ani o tom, že tato látka exituje. Takže nezbývá než věřit.

Glutaraldehyd jako takový je v akváriu k ničemu a ve větších koncetracích zabíjí vše živé. Prodejci v honbě za pěnězi akvaristů začátečníků označují glutaraldehyd jako algicid, tzn látku ničící řasy. Skutečnost je ovšem trochu jiná. Glutaraldehyd je totiž biocid (řec. bio = život + cidó = ničím). To znamená, že je schopný zabít/zničit vše živé i neživé (viry). Zaleží jen na koncentraci. Pro zničení řas se využívá koncentrace, která je již nebezpečná - výrobek stříkneme přímo na řasu. Z vlastního pokusu nema doporučovaná dávka, žádný vliv na řasu mezi akvaristy známou jako tzv "zelený zákal".

V doporučeném dávkování by měl maximálně ublížit jen jedodušším vodním organismům, kam patři řasy a i bohužel některá jednodušší zeleň. Nevěříte? Tak tohle je je přímo z často kladených otázek z webu Seachemu

Q: I've been using Flourish Excel for the 4 days, and I've noticed that my Anacharis seems to be dying, while my other plants are doing fine. Why is this? A: Anacharis is a particularly sensitive species (known to be sensitive to high temperature, trace copper, formaldehyde etc.). It is also sensitive to Flourish Excel. If you have Anacharis in an aquarium in which you are dosing Flourish Excel we recommend using Flourish Excel every other day rathter than daily.

Pokud nerozumíte anglicky, tak v rychlosti: glutaraldehyd pomalu zabíjí vodní rostlinu u náz známou jako kanadský mor.

Dále jsou na něj citlivé i vodní mechy a podobný efekt bych čekal i na riccii, ale tady jen spekuluji. Sám jsem to zatím nezkoušel.

Tabulka toxicity: !doplním!

 

Tabulku je, ale nutné dobře pochopit. Bude výrazný rozdíl mezí nebezpečnou koncentrací krátkodoubou (24h) a dlouhodobou (6 měsíců). Bohužel jsem nikde nenašel dlouhodobé účinky.

Jak glutaraldehyd v akváriu pomáhá

Glutaraldehyd v aerobním prostředí metabolizují bakterie na kyselinu glutarovou a dále na CO2. Graf 1. zobrazuje rychlost katabolismu glutaraldehydu

Bohužel se mi nepodařilo vypátrat důvěryhodný zdroj, popisujcí glutaraldehydu jako zdroj uhlíku pro vodní rostliny. Podařilo se mi vypátrat jen 2 domělě výklady.

  • První říká, že glutaraldehyd je katabolisván až na CO2, které je pak přijat rostlinou jako jakékoli jiné CO2
  • Druhý říká, že vstupuje do rostliny, kde si z něj rostlina uvolní potřebný uhlík.

pokud se mi někdy dostane do ruky, nějaká studie, určitě doplním.

S jistotou se dá řict, že rychleji se bude katabolizovat v akváriu s více bakteriemi. Tedy v akváriu s vetší plochou dna, více substrátu a většim filtrem. Teoreticky, špinavější akvárium by mohlo obsahovat více bakteríí a tím rozkládat rychleji. Studie také ukázaly, že konečným metabolitem v anaerobním prostředí není CO2.

Kolik tam toho uhlíku vlastně je?

Kolik uhlíku tam je a kolik ho potřebujemme je alfa i omega!

To můžeme jednoduše spočítat: Komerční hnojiva se dávkují v maximální dávce 5ml na 100l vody. Moje akvárium má cca 160l vody. Vezmeme-li v úvahu, že to jsou 1-2% roztoky glutaraldehydu (dále budu počítat s 1,5% roztokem), tak se dostaneme k tomu, že v jedné dávce je:

5ml x 1,5% = 0,075ml glutaraldehydu = 0,075g Glutaraldehydu

Dále víme, že glutaraldehyd obsahuje 60% uhlíku
Tedy jedna dávka obsahuje:

0,075g glutaraldehydu x 60% = 0,045g uhlíku

TO platí pro 100l vody. Pro moji nádrž to bude:

0,045g uhlíku x 1,6 = 0,072g uhlíku

Budu štědrý a budu předpokládat, že veškery uhlík rostlina využije. Budu tedy předpokládat, že veškerý uhlík se přemění na CO2.
CO2 obsahuje 27,3% uhlíku
Z 0,045g uhlíku může tedy vzniknout maximálně:

0,072g / 27,3% = 0,267 g CO2

Gram CO2 ? Co to má být? Zjednodušme si život a převeďme gramy CO2 na bublinky:)
Hustota CO2 je 0,0019768g/cm3

Z toho vypočítame, ze: 0,267 g CO2 / 0,0019768 g/cm3 = 134,9 cm3 CO2

Předpokládejme, že 1ml plynu obsahuje 20 bublinek.
pak tedy:

134,9 cm3 CO2 x 20 bublinek = 2697 bublinek

Když si uvědomím, že dávám do svého akvária 3 bublinky za sekundu z bomby, tak jedna dávka glutaraldehydu je asi jako 15 minuty mého hnojení. A, i když připustím, že účinnost mého hnojení z bomby + difuzéru byla jen 30% tak mi vychází stále jako ekvivalent 45 minut hnojení. A abych byl přesný, tak tahle dávka CO2 se musí rozložit na 2 dny. A abych byl ještě přesnější, tak polovina uhliku vyjde v niveč, protože se, na rozdíl od mé bomby, glutaraldehyd metabolisuje i v noci.

Kolik uhlíku vlastně potřebujeme

Pojďme si, ale ještě trochu za teoretizovat. :) Kolik-pak uhlíku takové akvárium vlastně potřebuje. Dá se to v domácích podmínkách změřit? Těžko. Ale dá se to přibližně vypočítat. Já totiž vím, že každý den zvednu ráno hnojivem, koncentraci dusičnanů o cca 3,1mg/l a ten den večer už nenaměřím vůbec nic. Vzhledem k tomu, že dlouhodobě neodkaluji, nebude zanedbatelný přírozený přírůstek NO3, ten se dá určit z měření dusičnanů přes noc, tedy v době kdy rostliny přijímají dusík výrazně méně. Test sice ráno něco málo ukáže, ale je to pod rozlišovaci schopností. Každopádně bez umělého přihnojování a rosltin by byl přirozený přírůstek kladný. Dále je nutné vzít v úvahu, že rostliny (ne všechny) si také "přilepšují" kořeny. Také je nutné započítat, že dusík rostlina přijímá i ve formě NH4+/NH3. Můžu tedy s klidným svědomím předpokládat, že moje rostliny v mém 200l(cca 160l vody) akváriu spotřebují víc jak 4mg NO3/l. Rostlina obsahuje váhový poměr uhlíku a dusíku cca 20-25:1. Tzn:

4mg NO3 / l*160l=640mg NO3 = 150mg N

A teď si můžu spočítat, že na 150mg N rostlina přijme

150mg N x 20 = 3000 mg C 3,0g C = 10,99g CO2 a to se rovná 111000 bublinek což je 10,3 hodin bublání.

Vzhledem k tomu, že svítím 13,5 hodiny a bublám stejně tak dlouho, a když připočteme další zdroje uhlíku v akváriu, jakou jsou bakterie, ryby a CO2 v substrátu dopočetl jsem se k docela zajímavým číslům.

Na konec jsem dostal 2 hledaná čísla:

  • CO2, který můžu maximálně dostat z glutaraldehydu, : 0,267g Co2 v jedné dávce
  • CO2, který potřebuji: 11g

Zjistil jsem, že glutaraldehydem, při nejlepší vůly, získám maximálně jen 2,4% (ve skutečnosti méně) potřebného CO2. Je to dost?

Kolik stojí CO2 z glutaraldehydu a kolik z bomby

Nejdříve je potřeba si určit ceny, množství a pak vše přepočitat na gram užitečného uhlíku.

  • CO2 z bomby. Bomba 2Kg CO2 + Elektromagnetický jehlový ventil + hodiny + difuser 4500Kč. Tady je potřeba započítat i to, že ventily a difuser se nebude používat jen na jedno vyprázdnění bomby. tzn Cena bude na pořízení setu + 5 náplnění bomby za 3 roky provozu. Cena za gram uhlíku tedy bude 1,30Kč. S tím, že každý další naplnění gram uhlíku stále zlevňuje.
  • Easy karbo 250ml. Pořizovací cena na akvaristovi je 153Kč. Cena za gram uhlíku je 51Kč
  • PMFE 500ml. Cena 99Kč. Cena za gram uhlíku je 22Kč.
  • Glutaraldehyd 25%. Pořízený zde glutaraldehyd za 1Kč za 1 ml. Cena za gram uhlíku je 6,80Kč

Závěr:

Tato moje úvaha nad užitečností glutaraldehydu, za založena na 2 základních odhadech. Účinnost hnojení CO2 z bomby a glutaraldehydem. Tady jsou 2 největší otazníky. U bomby lze předpokládat, že čím větší je odběr CO2 rostlinami, tím se užitečnost zlepšuje. Dle výpočtů si rostlinky vezmou uhlíku opravdu hodně. Další otazník je nad poměrem příjmu uhlíku a dusíku nad listem a kořenem. U glutaraldehydu můžeme čekat větší účinnost, pokud by do rostliny opravdu vstupoval jako meziprodukt a ne jako metabolizované CO2. Procentuální účinnost glutaraldehydu bude větší u méně osvětlených a prosperujcích nádrží. Při cca týdením testování se mi nepodařilo rostlinky rozbublat. Určitě můžu říct, že využívání glutaraldehydu je lepší (co se týče dodávání uhlíku rostlinám) než nic. Ale zároveň můžu říct, že se tyhle výrobky dlouhodobě finanče nevyplatí a nikdy se s nimi nedá dosáhnout takových výsledků jako se "starou dobrou" bombou.

comments#66 
zzzzz

<

http://chicagobulls.jerseyssale.us.com/
http://www.pandora-charms.com.co/
http://www.niketnpascher2017.fr/
http://www.raybansunglasses-outlet.net.co/
http://www.coach-outletstore.name/
http://www.prada-shoes.us.com/
http://www.michaelkorshandbags-uk.me.uk/
http://www.ralphlaurenoutlet-uk.org.uk/
http://newyorkknicks.jerseyssale.us.com/
http://www.coachoutletonlines.eu.com/
http://www.raybansunglasses-outlet.com.co/
http://newyorkgiants.jerseyssale.us.com/
http://www.niketrainerssale.org.uk/
http://chargers.jerseyssale.us.com/
http://sanfrancisco49ers.jerseyssale.us.com/
http://www.hermes-belt.us.org/
http://tennesseetitans.jerseyssale.us.com/
http://www.nikerosherunuk.org.uk/
http://buffalobills.jerseyssale.us.com/
http://www.gucciborseitalia.it/
http://www.airjordan-shoes.us.com/
http://www.nikeblazers.fr/
http://www.oakleysunglasseswholesalea.us.com/
http://www.cheapoakleysunglassesforsale.us.com/
http://www.fitflopssale-clearances.us.com/
http://www.nikeshoes2017.us.com/
http://www.christianlouboutinoutlets.us/
http://www.coachoutletfactory-store.us.com/
http://www.nikeshoesoutlet.us.org/
http://www.nikeoutletstorefactory.com/
http://www.louboutinshoes.us/
http://www.uggsoutletsstores.us.com/
http://www.birkenstock.us.com/
http://www.truereligionjeansoutletonline.us.com/
http://www.coachfactoryoutlet.cn/
http://www.armani-outlet.us/
http://www.nbajerseys.us.org/
http://www.pandora-outlet.us.org/
http://celtics.jerseyssale.us.com/
http://newyorkjets.jerseyssale.us.com/
http://www.coachoutletonlinestores.eu.com/
http://www.oakleysunglasseswholesalecheap.us.com/
http://www.factoryoutletcoach.us.org/
http://baltimoreravens.jerseyssale.us.com/
http://www.ferragamoshoes.us.com/
http://www.nikeair-huarache.me.uk/
http://miamidolphins.jerseyssale.us.com/
http://www.polo-ralphlaurenuk.org.uk/
http://www.kate-spadeoutlets.us/
http://atlantafalcons.jerseyssale.us.com/
http://www.airjordanuk.org.uk/
http://washingtonredskins.jerseyssale.us.com/
http://www.fitflopsclearancesale.us.com/
http://www.christian-louboutinuk.co.uk/
http://www.discount-oakleysunglasses.us.com/
http://www.cheap-jordans.us.org/
http://www.michaelkorshandbagsoutlet.co.uk/
http://www.coachoutletonlinecoachoutletstore.us.com/
http://www.uggoutletforsale.us.com/
http://www.uggsoutletstores.us.org/
http://www.ralph-lauren-polo.us.com/
http://www.todsoutlet.us.com/
http://www.oakley-sunglasseswholesale.us.org/
http://www.ralphlaurenpolooutletonline.us.com/
http://www.yeezyboost350.us.org/
http://www.nikeoutlet-stores.us.com/
http://www.conversetrainer.org.uk/
http://www.pandorajewelryoutlets.in.net/
http://www.cheapray-banssunglasses.us.com/
http://www.cheapnfljerseyswholesales.us.com/
http://www.true-religionoutlets.us.com/
http://www.raybanssunglasses.net.co/
http://www.jimmy-choo.us.com/
http://www.salomonshoes.us.com/
http://www.longchamp-outlets.us.com/
http://www.skechersoutlets.us/
http://www.oakleysunglasseswholesale.net.co/
http://www.katespade-outlet.us.org/
http://www.coachoutlet-storeonline.com.co/
http://sanantoniospurs.jerseyssale.us.com/
http://www.michaelkorsoutletstores.cc/
http://www.outletonlinecoach.us.com/
http://www.uggsoutletssale.us.com/
http://www.uggs-outlets.us.org/
http://www.coachoutletstore-online.eu.com/
http://www.adidasyeezyshoessale.us.com/
http://seattleseahawks.jerseyssale.us.com/
http://www.nikefactorystore.us.com/
http://www.cheapraybansunglassesrb.us.com/
http://www.michaelkorsoutletmichaelkorshandbags.us/
http://www.jordanshoes.eu.com/
http://www.katespades.us.com/
http://www.reebokoutlets.in.net/
http://www.shoesmbt.us.com/
http://www.uggsoutletonlinestore.us.com/
http://www.uggsoutletclearance.us.org/
http://www.moncler-outlets.us.org/
http://www.oakleysunglassesoutlete.us.com/
http://www.coach-outletstoreonline.eu.com/
http://www.uggsoutletstores.us.org/
http://clevelandbrowns.jerseyssale.us.com/
http://www.ralph-laurenoutletuk.org.uk/
http://www.coach-outletstoreonline.com.co/
http://www.michaelkorsoutletmichaelkorshandbags.us.org/
http://denverbroncos.jerseyssale.us.com/
http://warriors.jerseyssale.us.com/
http://www.michaelkorsoutlethandbags.us.org/
http://www.pandorajewelryofficial.us.com/
http://www.michael-kors-outlet.ca/
http://www.canada-gooseoutlets.com.co/
http://www.coachfactoryoutletstoresonline.us.com/
http://www.cheap-jordansshoes.us.com/
http://www.guccioutlets.com.co/
http://www.michael-korshandbags.uk/
http://www.snapbacks.us.com/
http://www.nikehuarache2017.in.net/
http://www.ralphlaurenoutlet-uk.me.uk/
http://www.airjordan4.us.com/
http://arizonacardinals.jerseyssale.us.com/
http://cavaliers.jerseyssale.us.com/
http://www.niketrainersuk.org.uk/
http://www.nikestores.org.uk/
http://www.poloralphlauren-uk.co.uk/
http://www.cheapray-bans.com.co/
http://www.coachoutletonlinecoachfactoryoutlet.eu.com/
http://www.michaelkorshandbags.us.org/
http://www.uggsoutletsboots.us.com/
http://www.uggsoutletugg.us.com/
http://www.cheap-oakleysunglasses.us.org/
http://www.uggoutletshoes.us.com/
http://www.rayban-sunglassesoutlet.net.co/
http://greenbaypackers.jerseyssale.us.com/
http://www.uggsoutletsboots.us.com/
http://philadelphiaeagles.jerseyssale.us.com/
http://cincinnatibengals.jerseyssale.us.com/
http://www.raybans.com.co/
http://clippers.jerseyssale.us.com/
http://www.truereligionoutlet-stores.us.com/
http://thunder.jerseyssale.us.com/
http://www.burberryoutletonlinestore.us.com/
http://chicagobears.jerseyssale.us.com/
http://michaelkors.outlet-online.us.com/
http://www.rolexreplica-watches.com.co/
http://www.cheapraybans.net.co/
http://carolinapanthers.jerseyssale.us.com/
http://www.oakleysunglassessales.us.com/
http://www.truereligionjeansoutletstores.us.com/
http://www.michaelkors-handbagssale.us.com/
http://jaguars.jerseyssale.us.com/
http://www.ralphlaurenoutlets.co.uk/
http://newenglandpatriots.jerseyssale.us.com/
http://www.airmax90.eu.com/
http://www.edhardyoutlet.name/
http://www.basketballshoes.us.org/
http://www.nikehuarache.org.uk/
http://www.cheapnike-shoes.com/
http://www.airmax2015.in.net/
http://www.christianlouboutinoutletstores.us.com/
http://www.canadagooseoutlet.ca/
http://www.instyler-max.in.net/
http://www.poloralph-laurenuk.me.uk/
http://www.edhardyuk.me.uk/
http://www.coachoutletonlinecoachhandbags.us.com/
http://www.nhljerseyssale.us.com/
http://www.montblancpensoutlet.us.com/
http://www.polo-outlets.us.com/
http://www.nikeoutlet-store.us.com/
http://www.montblancpenoutlet.com.co/
http://www.christianlouboutin.in.net/
http://kansascitychiefs.jerseyssale.us.com/
http://www.fitflopssale-clearance.us.com/
http://www.uggsoutletuggs.us.com/
http://www.mlb-jerseyscheap.us.com/
http://www.katespade-handbags.eu.com/
http://www.shoesnike.us.com/
http://detroitlions.jerseyssale.us.com/
http://www.fitflopssales-clearance.us.com/
http://www.eccoshoesoutlet.us/
http://www.michaelkors-handbags.org.uk/
http://www.jordan-shoes.us.org/
http://www.coachfactoryoutletus.us.com/
http://www.ralph-laurenoutlets.us.com/
http://www.ralph-laurenoutletuk.co.uk/
http://pittsburghsteelers.jerseyssale.us.com/
http://www.christianlouboutinshoescheap.us.com/
http://www.handbagscoach.us.com/
http://dallascowboys.jerseyssale.us.com/
http://www.airjordan8.us.com/
http://www.ray-bansunglassesoutlet.net.co/
http://www.ralph-laurenoutlet.in.net/
http://www.christian-louboutinoutlet.us/
http://www.nikehuaraches.org.uk/
http://www.soccer-shoes.us.com/
http://www.uggsoutletsclearance.us.com/
http://minnesotavikings.jerseyssale.us.com/
http://neworleanssaints.jerseyssale.us.com/
http://www.hugobosssale.name/
http://indianapoliscolts.jerseyssale.us.com/
http://miamiheat.jerseyssale.us.com/
http://lakers.jerseyssale.us.com/
http://oaklandraiders.jerseyssale.us.com/
http://www.kate-spadehandbags.us.com/
http://houstontexans.jerseyssale.us.com/
http://www.coach-factoryoutlet.org/
zzzzz

 

#65 
Jackson

Or you can just use one of your playlist form iTunes.http://bestdownloadwarezarchive.us You can sync the songs to your iPhone, iPod touch, or any other MP3 player.

#64 
Ronnie

Time - second, millisecond, minute, hour, day, week, month, year.http://gooddownloadwarezonline.us Darius expanded his empire by conquering Thrace and Macedon, and invading the Saka, Iranian tribes who had invaded Medes even killed Cyrus the Great.

#63 
xiaojun

20171115 junda

 

http://www.yeezyboost350sale.us.com
http://www.adidasoutletstore.in.net
http://www.clearancefitflopssale.com
http://www.coachoutletclearance.us.com
http://www.oakleysunglasses-sale.us.com
http://www.canadagoose-outletstores.com.co
http://www.uggoutletsale.us.org
http://www.marc-jacobs.us.org
http://www.mont-blancpens.com.co
http://www.hermesbelts.us.com
http://www.uggoutlets.ca
http://www.christianlouboutin-shoes.me.uk
http://www.cheapjordan-shoes.us.com
http://www.canadagooseblackfriday.us.com
http://www.oakleysunglasseswholesalechina.us.com
http://www.canada--goosejackets.ca
http://www.toryburch-outletstore.in.net
http://www.burberrysaleoutlet.us.com
http://www.ralphlaurenpoloshirtss.us.com
http://www.coachhandbagsclearance.us.com
http://www.cazaloutlet.us.com
http://www.niketrainers-uk.org.uk
http://www.uggcybermonday.us.com
http://www.toryburch.com.co
http://www.swarovskicrystaluk.me.uk
http://www.ferragamo.eu.com
http://www.cheapuggbootsonline.us.com
http://www.mulberryhandbags-uk.me.uk
http://www.michaelkorsoutlet-onlineclearance.us.com
http://www.coachoutlet-store.us.org
http://www.fredperrypolo-shirts.com
http://www.swarovski-outlets.us.com
http://www.canadagoose-jackets.com.co
http://www.ralphlaurenpolo.us.com
http://www.kobebryantshoes.in.net
http://www.suprashoes.us.com
http://www.converseshoes.us.com
http://www.cheapjordansonline.us.com
http://www.cheapmlbjerseys.net
http://www.nikeshoes-outlet.us.com
http://www.uggboots-australia.us.com
http://www.nikerosherun.me.uk
http://www.michaelkorsoutletonlinefactory.us.com
http://www.pandorajewelryoutlet.us.com
http://www.uggoutletcheap.us.com
http://www.cheapraybansunglasses-wholesale.us.com
http://www.uggoutletugg.us.com
http://www.swarovskioutletstore.us.com
http://www.long-champhandbags.co.uk
http://www.coach-onlineoutlet.us.com
http://www.outletugg-boots.us.com
http://www.bottega-venetaoutlet.us
http://www.toryburchoutlets.us.org
http://www.canadagooseparka.name
http://www.canada-gooseoutletstore.com
http://www.rayban-sunglassesoutlet.us.com
http://www.michaelkorsoutletmks.us.com
http://www.uggsoutlet.ca
http://www.christianlouboutin-outlet.us.org
http://www.cheap-uggsoutlet.us.com
http://www.canadagoosesjackets.com.co
http://www.uggoutlets-store.us.com
http://www.michaelkors-outletonlineclearance.us.com
http://www.oakleysunglasseswholesaleauthentic.us.com
http://www.nfljerseysofficial.us.com
http://www.canadagooseoutlet-stores.com
http://mulberryoutlet.outlet-store.co.uk
http://www.burberryoutletstore.in.net
http://www.mulberry-handbagsoutlet.org.uk
http://www.ferragamooutletstore.net
http://www.oakleysunglassesformens.us.com
http://www.coachoutletonline-coachfactoryoutlet.us.com
http://www.michaelkorsoutlet-sale.us.com
http://www.coachoutletonline-clearance.us.com
http://www.canadagoosejacketscanagagooseoutlet.us.com
http://www.kobe9elite.us.com
http://www.soccer-shoes.us
http://www.moncleroutletonline.us.com
http://www.fitflop.in.net
http://www.coachoutlet-onlines.us.com
http://www.toryburchoutletonlinestore.us.com
http://www.michael-korsoutletclearance.us.org
http://www.oakleysunglassesusa.us.com
http://www.monclerjacketsuk.co.uk
http://www.michaelkorsoutletfriday.us.com
http://www.uggoutletonlinestore.us.org
http://www.nike-store.org.uk
http://www.jordanshoes.us.com
http://www.coachoutletonlineclearance.us.com
http://www.cheapnhljerseyss.us.com
http://www.pandoracharmssale-clearance.com
http://www.uggoutletsale.us.com
http://www.katespade-outlets.us.org
http://www.polo-outletstore.us.com
http://www.michaelkorsoutletclearancer.us.com
http://www.fitflopsshoes.in.net
http://www.footballshirts.me.uk
http://www.edhardy.us.com
http://www.toryburchoutletofficial.us.com
http://www.fitflopssale.in.net
http://www.truereligionjeans-canada.com
http://www.polooutletpolo.us.com
http://www.michaelkorshandbags-onsale.us.com
http://www.raybansunglasses2.us.com
http://www.ferragamoshoes.org.uk
http://www.ray-bansunglassesofficial.us.com
http://www.cheap-jordanshoes.us.com
http://www.mbt-shoesoutlet.us.com
http://www.michaelkorsofficial.us.com
http://www.canadagooseoutletstore.name
http://www.coach-factoryoutlets.us.com
http://www.michaelkors.eu.com
http://www.poloralphlaurens.org.uk
http://www.polooutletfactorystore.us.com
http://www.michael-korsoutletuk.me.uk
http://www.jeanstruereligion.in.net
http://www.poloralphlaurenfactorystore.org.uk
http://www.coachoutletclearanceonline.us.com
http://www.oakleysunglassesoutletcheap.us.com
http://www.michaelkorshandbags-outlets.us.com
http://www.canadagoose-outlet.ca
http://www.canada--goose.ca
http://www.fitflopssale.us
http://www.canadagoose-jackets.org.uk
http://www.cheapoakleysunglassesfactory.us.com
http://www.clevelandcavaliers.us.com
http://www.truereligionjeansoutlets.us.com
http://www.nikeoutletonline.us.org
http://www.ralph-laurenpolo.us.com
http://www.monclerjacketsuksale.co.uk
http://www.katespadesoutletonlinestore.us.com
http://www.newbalanceshoes.in.net
http://www.ugg-outletsstore.us.com
http://www.canadagooseoutletcanadagoosejackets.com
http://www.oakleysunglassescheapsale.us.com
http://www.louboutin-shoes.org.uk
http://www.uggsoutlet-stores.us.com
http://www.coachoutletstores.eu.com
http://www.canadagooseoutlet-online.com.co
http://www.uggsoutletuggboots.us.com
http://www.coach-factoryoutlets.us.org
http://www.raybanscheap.us.com
http://www.oakleysunglasseswholesaleoakley.us.com
http://www.vansshoesoutletstore.us.com
http://www.oakleysunglassesoutletsale.us.com
http://www.uggoutletauthentic.us.com
http://www.oakleysunglassesofficial.us.com
http://www.michaelkorsoutletonline-shop.us.com
http://www.moncler.us.com
http://www.polooutletonlinestores.us.com
http://www.uggbootscybermonday.us.com
http://www.truereligionjeansoutlet.co.uk
http://www.swarovskicrystaluk.org.uk
http://www.thomassabocharms.me.uk
http://www.uggbootsblackfridays.us.com
http://www.uggoutletofficials.us.com
http://www.nikeairmax-90.me.uk
http://www.uggsoutlet-boots.us.com
http://www.fitflopssale.me.uk
http://www.salvatore-ferragamo.in.net
http://www.uggoutletuggs.us.com
http://www.vans-shoes.cc
http://www.canadagoose-outlet.us.org
http://www.poloralphlaurens.me.uk
http://www.canada-gooseoutletstores.com.co
http://www.uggoutletusa.us.com
http://www.ralphlaurenpolo.eu.com
http://www.canadagooseoutlets.name
http://www.oakleysunglassesoutlet-online.us.com
http://www.uggbootsclearance.us.org
http://oakley.sunglassess.us.com
http://www.canadagoose-jackets.us.org
http://www.airmax90uk.me.uk
http://www.truereligionoutlet-store.us.com
http://www.longchamphandbagsuk.me.uk
http://www.raybansunglassescheapsale.us.com
http://www.coach-outletonlinesale.us.com
http://www.truereligionjeans.org.uk
http://www.raybansunglasses-outlets.us.com
http://www.raybansunglassesofficialsite.us.com
http://www.raybansunglasses1.us.com
http://www.cheapoakleysunglassesformen.us.com
http://www.uggoutletstoress.us.com
http://www.hermesoutletstore.us.com
http://www.michaelkorsoutletclearanceinc.us.com
http://www.michael-korsoutletuk.org.uk
http://www.truereligion-jeansoutlet.us.com
http://www.adidas-wings.in.net
http://www.pandoracharms-saleclearance.org.uk
http://www.coachoutletcoupons.us.com
http://www.mulberryhandbagsuk.org.uk
http://www.canadagooseoutlet-online.com
http://www.nikeairmax-90.org.uk
http://www.mulberrybagssale.org.uk
http://www.max1.nl
http://www.canadagooseoutletstores.ca
http://www.fitflopsoutletsale.com
http://www.truereligionjeansclearance.us.com
http://www.uggoutletonline-clearance.us.com
http://www.uggoutletclearance.us.com
http://www.airhuaracheuk.org.uk
http://www.uggoutletuggboots.us.com
http://www.nikeairmax90.nl
http://www.ysloutlet.us.com
http://www.true-religion.org.uk
http://www.coachoutletcoachoutletonline.us.com
http://www.michaelkorsfactory-outlets.us.com
http://www.mulberryoutlets.org.uk
http://www.coachoutletstoreonlineclearance.us.com
http://www.raybansunglasseshut.us.com
http://www.rayban--sunglasses.co.uk
http://www.cartieroutlets.us.com
http://www.canadagooseoutletstore.ca
http://www.canadagoosejackets-uk.org.uk
http://www.michaelkorsoutletme.us.com
http://www.poloralph-lauren.us.com
http://www.canada-gooseoutletstore.com.co
http://www.hermesoutletonline.us.com
http://www.reeboktrainers.me.uk
http://www.christianlouboutin-outlet.me.uk
http://www.coach-outletstore.us.org
http://www.uggboots-online.us.com
http://www.raybansunglassesusa.us.com
http://www.canadagoosecoats.org.uk
http://www.airmax90uk.co.uk
http://www.michaelkorsoutlet-storesofficial.us.com
http://www.polo-lacostepascher.fr
http://www.canadagoosejacketssale.co.uk
http://www.longchamppascher.fr
http://www.michaelkorsoutletcoupons.us.com
http://www.truereligionjeans.co.uk
http://www.cheapjerseyswholesale.org
http://www.chicagoblackhawksjerseys.us.com
http://www.ralphlauren-outletuk.co.uk
http://www.outletchristianlouboutin.us.com
http://www.nike-airmax2015.us
http://www.mulberrybagsuk.co.uk
http://www.kobeshoes.us
http://www.longchampoutlet1.us.com
http://www.michaelkorsfactoryoutletonline.in.net
http://www.michaelkorsblackfridays.us.com
http://www.outlettruereligion.in.net
http://www.truereligion-jeanssale.us.com
http://www.coachoutletstore.com.co
http://www.nbajerseysnike.us.com
http://www.soccerjerseys.us.com
http://www.raybans-sunglasses.us.com
http://www.ralphlaurenpoloshirt.us.com
http://www.ralphlauren-poloshirts.org.uk
http://www.longchampoutlet.us.com
http://www.michaelkors.de.com
http://www.oakley-sunglasses.nom.co
http://www.uggboots-outletonline.us.com
http://www.asics-shoes.us.com
http://www.pradasunglasses.us.com
http://www.yeezyboostoutlet.us.com
http://www.ferragamooutletstore.us.com
http://www.christianlouboutin-shoes.co.uk
http://www.christianlouboutin-outletsale.us.com
http://www.truereligionoutletclearance.us.com
http://www.pandorajewelrycharms.in.net
http://www.oakleysunglassescheapoutlet.us.com
http://www.coachoutletcanada.com.co
http://www.adidas-uk.me.uk
http://www.wholesaleraybansunglasses.us.com
http://www.christianlouboutinonline.us.com
http://www.michaelkorsoutletkors.us.com
http://www.nikestore-uk.org.uk
http://www.raybansunglassesok.us.com
http://www.salomonshoessalomonoutlet.us.com
http://www.coachoutletonline.com.co
http://www.basketballshoes.us.com
http://www.poloralphlauren-outlets.us.com
http://www.michaelkorsukhandbags.co.uk
http://www.michaelkorswallets.us.org
http://www.canadagoosejackets.me.uk
http://www.niketrainersnikeshoes.co.uk
http://www.cheapmichaelkors-handbags.us.com
http://www.eccoshoesoutlet.us.com
http://www.nhljerseysforsale.us.com
http://www.michaelkorssuk.org.uk
http://www.michaelkors-handbagsuk.me.uk
http://www.ralphlaurenoutletstores.us.com
http://www.cheapsnapbacks.net
http://www.ferragamo-outlets.us.com
http://www.uggblackfridays.us.com
http://www.uggsoutletstore.com.co
http://www.ralphlaurenoutletclearance.us.com
http://www.coachoutletonlinecoachoutlet.us.com
http://www.coachoutletonline-factory.us.com
http://www.niketrainers-uk.co.uk
http://www.linksoflondon.org.uk
http://www.adidasnmduk.org.uk
http://www.reebokoutletstores.us.com
http://www.poloralphlaurenoutlet-online.us.com
http://www.uggoutletonsale.us.com
http://www.valentinooutlet.us.com
http://www.oakleysunglassesoakley.us.com
http://www.michaelkorsoutletmichaelkorsoutletonline.us.com
http://www.coach-outletclearance.us.com
http://www.birkenstocksandals.me.uk
http://www.hervelegeroutlet.us.com
http://www.coachoutletoutlet.us.com
http://www.nikeairmaxtrainers.co.uk
http://www.giuseppe-zanotti-outlet.org
http://www.ralphlaurenoutlet.org.uk
http://www.canadagoosesoutletstore.com
http://www.katespadeoutletonlinestores.us.com
http://www.ralphlaurenpoloshirts.org.uk
http://www.moncler.us.org
http://www.maccosmeticsoutlet.us.com
http://www.nikeairhuaraches.co.uk
http://www.pradashoesofficial.us
http://www.mulberrysaleuk.org.uk
http://www.birkenstock-outlet.us.com
http://www.montblancpenss.us.com
http://www.michaelkorsoutletclearance-online.us.com
http://www.truereligionjeanssale.com
http://www.kevindurantshoes.net
http://www.nikeblazerpaschers.fr
http://www.nikefree5.us
http://www.cheap-snapbacks.us.com
http://www.lebronjamesshoess.us.com
http://www.oakley-sunglasseswholesale.us.com
http://www.michaelkorsoutletz.us.com
http://www.ralphlauren-pascher.fr
http://www.longchamphandbagssale.us.com
http://www.cheapsoccerjersey.net
http://www.oakleysunglassescheapwholesale.us.com
http://www.futbol-baratas.com
http://www.fitflopssaleclearance.in.net
http://www.michaelkorshandbags.in.net
http://www.mulberryhandbagssale.me.uk
http://www.swarovskioutletstores.us.com
http://www.mcmoutletstore.us.org
http://www.uggoutletstoresofficial.us.com
http://www.canadagooseoutletonline.com.co
http://www.jordan-shoes.us.com
http://www.christian-louboutinoutletstore.us.com
http://www.canadagooseoutletstores.name
http://www.lacostepoloshirts.us
http://www.longchampoutletonlines.us.com
http://www.coach-handbags.us.com
http://www.coach-factoryoutletclearance.us.com
http://www.canadagoosecybermonday.us.com
http://www.toryburchoutletstores.us.org
http://www.poloralphlaurensale.us.com
http://www.katespadeoutletstore.us
http://www.airforce1.us.com
http://www.airmax-trainers.co.uk
http://www.pumaoutlet-online.com
http://www.michaelkorsoutletfactorystore.us.com
http://www.uggoutletshop.us.com
http://www.nikefactoryoutlets.us.com
http://www.uggoutletonlineclearance.us.org
http://www.jordanshoesclearance.us.com
http://www.coachoutletonlinecoachfactory-outlet.us.com
http://www.lakersjerseys.us.com
http://www.longchamphand-bags.co.uk
http://www.cheapmlbjerseyss.us.com
http://www.nfljerseyss.us.com
http://www.burberryoutlet.ca
http://www.coachcanada-outlet.ca
http://www.toryburchoutlet-online.us.com
http://www.foampositeshoe.net
http://www.katespadeoutletonlinestore.us.com
http://www.coachoutletsales.us.com
http://www.longchampsoldes.fr
http://www.michaelkorsoutlet-uk.me.uk
http://www.rayban-sunglassesoutlets.us.com
http://www.christian-louboutinshoes.us.org
http://www.michaelkorsbagss.co.uk
http://www.uggoutletsstore.us.com
http://www.airjordan4.org
http://www.ugg-outletonlineclearance.us.com
http://www.michaelkorsoutletonlineofficial.us.com
http://www.michaelkors-outletclearance.us.org
http://www.cheapnba-jerseys.us.com
http://www.katespadeoutletonlines.us.com
http://www.burberry-outletstore.in.net
http://www.canadagooseoutletofficial.name
http://www.coachfactoryoutletcoachoutlet.us.com
http://www.pandorajewelrys.us.org
http://www.poloralphlaurenofficial.us.com
http://www.canadagoose-jackets.co.uk
http://www.uggbootsonsale.us.org
http://www.uggsoutletscheap.us.com
http://www.canadagooseoutletstore.com.co
http://www.michaelkorsoutletonline-stores.us.com
http://www.toryburchoutletclearance.us.com
http://www.adidasnmdad.us.com
http://www.cheapjordansfreeshipping.us.com
http://www.coachfactoryoutletsales.us.com
http://www.cheap-nfljerseyschina.us.com
http://www.michaelkorsfactoryoutlet.us.org
http://www.nikeoutlets.us.org
http://www.nikeshoesforwomen.us.com
http://www.pandoracharmssaleclearances.co.uk
http://www.polo-outletonline.us.com
http://www.ugg-bootsoutlet.us.org
http://www.uggoutlet-stores.com.co
http://www.michae-kors-outlet.ca
http://www.todsoutlet.us.org
http://www.nikerosheone.us
http://www.uggoutletuggsoutlet.us.com
http://www.coachfactoryoutletstore.com.co
http://www.sunglassesrayban.org.uk
http://www.hermes-birkin.in.net
http://www.pradaoutlet.us
http://www.candagooseoutletus.com.co
http://www.chromeheartsoutletstore.us.com
http://www.coachoutletonline.us.org
http://www.cheapraybansunglasseswholesale.us.com
http://www.christianlouboutin-shoes.us.org
http://www.michaelkorshandbagsoutletstores.us.com
http://www.airmax90.us.com
http://www.fitflopsshoes.me.uk
http://www.uggsboots.ca
http://www.ralphlaurenpolo-outlet.us.com
http://www.uggoutlet-onlineclearance.us.com
http://www.ferragamoshoesofficial.us.com
http://www.oakleysunglasses-uk.org.uk
http://www.uggbootsclearances.us.com
http://www.uggoutletscheap.us.com
http://www.true-religionjeanssale.us.com
http://www.chromeheartsoutlet.com.co
http://www.long-champsolde.fr
http://www.coachoutletcoachfactoryoutlet.us.com
http://www.raybansunglasses-sales.us.com
http://www.truereligion-jean.us.com
http://www.uggoutlet.ca
http://www.pradahandbagsuk.co.uk
http://www.canadagooseoutlet-stores.com.co
http://www.adidastrainersshoes.co.uk
http://www.coachoutletclearance.us.org
http://www.christianlouboutinoutletsale.us.com
http://www.long-champpliage.fr
http://www.coachoutlet-clearance.us.com
http://www.oakleysunglasseswholesalestore.us.com
http://www.handbagslongchamp.us.com
http://www.coachfactoryoutletclearance.us.com
http://www.canadagooseoutletclearance.us.com
http://www.swarovski-outlet.us.com
http://www.michaelkorshandbagsclearancestore.us.com
#62 
binasa

The number wheels are now color-coded, and the colors are used to make it easier to understand what it means to add numbers together.http://getfreethingshere.gdn You'll save them by simply touching them and you'll need to get the key in each level to open the Magic Door that will take you to the next one.

#61 
leilei3915

2017114 leilei3915

http://www.polooutlet-stores.us.com
http://www.mbtshoesclearanceoutlet.us.com
http://www.coach-outletstore.eu.com
http://www.moncler-jacketsuk.co.uk
http://www.ralphlaurenoutlet-stores.us.com
http://www.katespadeoutlet-store.us.com
http://www.pandorajewelryoutlet.org.uk
http://www.ugg-outletonline.us.org
http://www.coachoutleto.us.com
http://www.nike-outletstore.us.com
http://www.pandorajewelrystores.us.com
http://www.uggs-outlet.ca
http://www.canadagoosejacketswomen.me.uk
http://www.raybansunglassesonsale90off.us.com
http://www.oakley-sunglassesoutletonline.us.com
http://www.toryburchoutletstores.us.com
http://www.cheapjordanss.us.com
http://www.michaelkorsoutletpurses.us.com
http://www.pumaoutletstore.us.com
http://www.polooutlet.us.org
http://www.michaelkors-outlet.us.org
http://www.coachoutlet-onlinestores.us.com
http://www.pradaoutletstore.us
http://www.toryburch-outletonline.us.com
http://www.uggsbootsaustraliastore.in.net
http://www.coach-outletonlinecoachfactoryoutlet.us.com
http://www.poloralphlaurenfactorystores.us.com
http://www.uggoutletsale.com.co
http://www.uggboots-australia.com.co
http://www.michaelkorsoutletad.us.com
http://www.nikeoutletfactory.us.com
http://www.longchampoutletofficial.us.com
http://www.fitflopssaleclearance.name
http://www.cheapnfljerseysclearance.us.com
http://www.katespadeoutletstores.us.com
http://www.polooutlet.name
http://www.michaelkorsoutletblackfriday.us.com
http://www.canada-gooseoutletonline.name
http://www.giuseppezanottioutlet.us.com
http://www.michaelkorsoutletonlineshops.us.com
http://www.polooutletralph-lauren.us.com
http://www.cheapjordansforsale.us.com
http://www.coachoutletstoreonlines.com.co
http://www.fredperrypolo-shirts.us.com
http://www.mulberry-handbagsuk.me.uk
http://www.canadagoose-outlets.com
http://www.airjordan-retro.us.com
http://www.canadagooseoutletonlines.us.com
http://www.christianlouboutin-outletstore.us.com
http://www.canadagoose-outletstores.name
http://www.michaelkorsoutletdiscount.us.com
http://www.michael-korsoutletfactory.us.com
http://www.nike-shoes.us.org
http://www.oakleysunglassesfactory.us.com
http://www.fitflops.in.net
http://www.cheapsnapbacks.us.org
http://www.coachoutlet-store.com.co
http://www.poloralphlauren-uk.org.uk
http://www.uggoutletstores.ca
http://www.mlbjerseys.net
http://www.oakleysunglassescheaps.us.com
http://www.canadagooseoutlet-stores.name
http://www.nba-jerseyscheap.us.com
http://www.canadagooseoutletonlineshop.com.co
http://www.fredperryoutlet.us.com
http://www.canada-goosejacketsuk.co.uk
http://www.nikeoutlet.com.co
http://www.michaelkorsoutlet-bags.us.com
http://www.uggoutlet-online.us.org
http://www.pandorajewelry-outlet.co.uk
http://www.airmax90nike.us.com
http://www.uggboots-clearance.com.co
http://www.raybansunglassessite.us.com
http://www.michaelkorsoutletshops.us.com
http://www.canadagoose-outletonline.us.com
http://www.cheapuggs-forsale.in.net
http://www.montblancpenscom.us.com
http://www.mcmoutlet.us.org
http://www.adidasyeezyshoess.us.com
http://www.pradaoutlet-store.us.com
http://www.coachfactoryoutletofficials.us.com
http://www.christianlouboutinoutletinc.us.com
http://www.canada-goose-outlet.com.co
http://www.canadagoose-outlets.com.co
http://www.ferragamoshoessale.us.com
http://www.poloralphlaurenpolo.me.uk
http://www.cheapraybans-sunglasses.us.com
http://www.mlbjerseyscom.us.com
http://www.canadagooseoutletusa.com.co
http://www.uggbootsoutlet.ca
http://www.truereligionjeanss.us.com
http://www.christian-louboutinshoes.us
http://www.katespadehand-bags.us.com
http://www.uggoutletclearance.com.co
http://www.coach-factoryoutlets.eu.com
http://www.edhardyclothing.us.com
http://www.uggoutletlocations.in.net
http://www.oakleysunglassesshopping.us.com
http://www.mulberryhandbagsuk.co.uk
http://www.polooutletonlinestore.us.com
http://www.michaelkorsoutlets.co.uk
http://www.ralphlauren-outletuk.org.uk
http://www.toryburchoutlet-store.us.com
http://www.michaelkorsoutletu.us.com
http://www.valentinooutletstore.us.com
http://www.canadagoosejacketsofficial.com.co
http://www.nikeoutletnike.us.com
http://www.canadagooseoutletonlines.com
http://www.cheapuggsoutlets.in.net
http://www.canadagoose-jacketsoutlet.name
http://www.fredperrypoloshirts.org.uk
http://www.uggoutletboots.com.co
http://www.cheapuggsonsale.com.co
http://www.cheapuggbootsforwomen.us.com
http://www.uggoutletaustralia.com.co
http://www.truereligion-outletstore.us.com
http://www.canadagoosejacketssale.me.uk
http://www.michael-korsoutletclearances.us.com
http://www.oakleysunglasseswholesaleonline.us.com
http://www.canadagoose-parka.ca
http://www.uggbootsblackfriday.in.net
http://www.adidasoutlet.us.org
http://www.canada-gooseoutletstores.com
http://www.poloralphlauren-sale.us.com
http://www.longchampoutlet.us.org
http://www.mbtshoesoutlets.us.com
http://www.michaelkorsoutletoffice.us.com
http://www.michaelkorsoutletfree.us.com
http://www.canadagoose-sale.name
http://www.coachfactory-outlet.eu.com
http://www.christianlouboutin-uk.org.uk
http://www.coachfactoryoutlet-coachoutlet.us.com
http://www.michaelkors-outletclearances.us.com
http://www.michaelkorsoutletclearancehandbags.us.com
http://www.canada-goosejacketsuk.me.uk
http://www.michael-korsoutlets.org.uk
http://www.coachoutletonlinesofficial.us.com
http://www.pandoracharmssale-clearance.org.uk
http://www.cheapuggsboots.com.co
http://www.moncleroutlets.us.com
http://www.nikeoutletofficial.us.com
http://www.ferragamooutlets.us.com
http://www.truereligionjeans-sale.us.com
http://www.fitflops-saleclearance.us
http://www.cheapuggsoutlet.com.co
http://www.michaelkorshandbagss.org.uk
http://www.nikeshoess.us.com
http://www.cheapnfljerseyscheap.us.com
http://www.ugg-outletstore.com.co
http://www.adidasshoes.us.org
http://www.moncleroutletofficial.us.com
http://www.cheapuggboots.name
http://www.canadagoose-outletonline.com
http://www.canadagooseoutletstores.com
http://www.uggsonsaleblackfriday.in.net
http://www.michaelkorsoutlet-clearance.org
http://www.hermesbeltsoutlet.us.com
http://www.adidasnmdr2.us.com
http://www.canadagoose.name
http://www.ultraboosts.us.com
http://www.canadagooseoutletstores.com.co
http://www.michaelkorsoutlet-onlinestores.us.com
http://www.michaelkorsoutletlocations.us.com
http://www.uggboots-outlets.com.co
http://www.coachoutlet-stores.eu.com
http://www.adidasnmdblack.us.com
http://www.pandoraoutlets.us.com
http://www.michaelkors-outletofficial.us.com
http://www.coachoutletcoachfactoryoutlets.us.com
http://www.airjordan4.us
http://www.adidassuperstars.us.com
http://www.montblancpensoutlets.us.com
http://www.pandorajewelrys.name
http://www.fitflopsaleclearance.us.com
http://www.uggoutletstoreonline.us.org
http://www.polo-ralphlaurenuk.me.uk
http://www.canadagoose-jacketsuk.org.uk
http://www.raybansunglassesa.us.com
http://www.pandorajewelryoutlet.us
http://www.canadagoosejacketssale.us.com
http://www.lebron-jamesshoes.us.com
http://www.uggoutlet-stores.in.net
http://www.michaelkorsoutletofficial.com
http://www.raybansunglasses90off.us.com
http://www.canada-gooseoutletonline.com
http://www.nhljerseyscom.us.com
http://www.ugg-outletstores.in.net
http://www.airjordan.us.org
http://www.ralph-laurenpolo.us.org
http://www.airmax90uk.org.uk
http://www.uggsoutletonline.eu.com
http://www.mont-blancpens.us.com
http://www.oakley-sunglassesclearance.us.com
http://www.yeezyboost350.org.uk
http://www.canada-gooseoutletonline.us.com
http://www.michaelkorsoutletclearancea.us.com
http://www.canadagoose-outletstore.us.com
http://www.uggoutletofficial.com.co
http://www.michaelkors-outletclearances.us.com
http://www.uggoutletstoreonline.us.com
http://www.polo-ralphlauren-pascher.fr
http://www.kate-spadeoutlet.us.org
http://www.coachoutlet-clearance.us.org
http://www.ralphlaurenoutletonlinestore.us.com
http://www.michaelkorsoutlet-clearances.us.com
http://www.ralphlaurenshirts.me.uk
http://www.adidasyeezy-shoes.us.com
http://www.niketrainersnikeshoes.org.uk
http://www.ralphlaurenofficial.us.com
http://www.michael-korshandbags.in.net
http://www.canada-goosejacketsofficial.com.co
http://www.coachoutletonlinecoachfactoryoutlets.us.com
http://www.coachoutletonlinestoreofficial.us.com
http://www.katespadeshandbags.us
http://www.michael-korsoutletstore.in.net
http://www.michaelkorsoutletonlineoffice.us.com
http://www.pandorajewelrystores.in.net
http://www.adidasnmd-r1.us.com
http://www.canadagoose-outletstores.com
http://www.canadagoosejacketsoutlet.com.co
http://www.coachfactoryoutleta.us.com
http://www.uggsbootsforwomen.in.net
http://www.ugg-outletstore.us.com
http://www.uggsbootsoutlet.in.net
http://www.michaelkorsoutletonlinestore.us.org
http://www.canadagoosejackets-sale.ca
http://www.raybansunglassesformen.us.com
http://www.canadagooseoutletstoress.com.co
http://www.michaelkorsofficialsite.us.com
http://www.michaelkors-handbags.in.net
http://www.michaelkorshandbagss.co.uk
http://www.michaelkorsoutletbrand.us.com
http://www.ralphlaurenpoloshirts.me.uk
http://www.ralphlaurenpolos.org.uk
http://www.oakleysunglasseswholesales.us.com
http://www.michaelkorsoutlet-online.in.net
http://www.ugg-outletonline.us.com
http://www.true-religionoutletstore.us.com
http://www.canadagooses.com.co
http://www.uggoutletstores.com.co
http://www.uggcanada.ca
http://www.fredperrypolo.org.uk
http://www.canadagoosejackets-canada.ca
http://www.uggoutlet-store.us.org
http://www.valentino-outlet.us.com
http://www.oakleysunglassesformen.us.com
http://www.cheapjordans-forsale.us.com
http://www.canadagoosejacketswomen.org.uk
http://www.canada-gooseoutletstore.us.com
http://www.coach-outletonlines.eu.com
http://www.lacosteoutlet.us.org
http://www.michaelkorsoutletorg.us.com
http://www.michaelkorsclearanceoutlet.us.com
http://www.canadagooseofficial.com.co
http://www.ugg-outletonline.com.co
http://www.coachoutletstores.com.co
http://www.pandoraoutletstores.us.com
http://www.canada-gooseoutlets.com
http://www.mulberryukoutlet.org.uk
http://www.uggbootsonsale.us.com
http://www.canadagooseoutletofficial.com
http://www.uggoutletcheap.com.co
http://www.ralphlaurensale-clearance.co.uk
http://www.cheapnfljerseysnfl.us.com
http://www.uggsoutletclearance.in.net
http://www.polo-outletralphlauren.us.com
http://www.yeezyboost350a.us.com
http://www.monclerjackets-uk.me.uk
http://www.uggsoutlet-store.in.net
http://www.lunetterayban.fr
http://www.cheap-uggboots.us.org
http://www.canada-gooseoutletstores.name
http://www.nikeshoesoutlet.us.com
http://www.canadagooseoutletofficial.us.com
http://www.cheapuggs.name
http://www.canadagooseoutlet-sale.com.co
http://www.longchamphandbagss.org.uk
http://www.pandora-jewelryclearance.us.com
http://www.hermesbirkins.us.com
http://www.canadagoosejacketsofficial.ca
http://www.canadagooseoutletcheap.com.co
http://www.coach-outletcanada.ca
http://www.cheapuggs.eu.com
http://www.raybansunglassesfactory.us.com
http://www.canadagooseoutletonline.name
http://www.uggbootsforwomen.us.org
http://www.michaelkorsoutletss.us.com
http://www.michael-korshandbags.name
http://www.uggbootoutlet.in.net
http://www.coach-outletonlineclearance.us.com
http://www.uggbootsblackfridaysale.in.net
http://www.canadagooseoutlet-store.com.co
http://www.ralph-laurenpolooutlet.us.com
http://www.michaelkorsoutlet-clearance.us
http://www.christian-louboutinoutlet.us.org
http://www.uggsoutlet-clearance.in.net
http://www.coachfactoryoutletmiami.us.com
http://www.canadagooseoutletshop.com
http://www.canadagooseoutletsinc.com.co
http://www.pandora-jewelrycharms.us.com
http://www.uggoutletonlineclearance.in.net
http://www.canadagooseoutletofficial.com.co
http://www.coachoutletbags.us.com
http://www.asicsrunningshoes.us.com
http://www.michael-korsoutletofficial.us.com
http://www.ralphlauren-outlets.co.uk
http://www.yeezyboost350-v2.us.com
http://www.coachoutletcoachoutletstore.us.com
http://www.poloralphlaurenpolo.us.com
http://www.montblancpenss.com.co
http://www.ralphlaurenpolooutlet.me.uk
http://www.uggoutletonlinestores.in.net
http://www.michaelkorsoutletmichael.us.com
http://www.canada-gooseoutlets.us.com
http://www.mulberryoutletuk.org.uk
http://www.adidasoutlet.com.co
http://www.coachfactoryoutletonlinestores.us.com
http://www.coachoutletonlineoutlet.us.com
http://www.poloralphlaurenfactorystore.us.com
http://www.raybansunglassesus.us.com
http://www.christianlouboutinoutlet-store.us.com
http://www.uggoutlet.name
http://www.cheapuggs-onsale.in.net
http://www.oakleysunglasseswholesaleok.us.com
http://www.uggsbootsaustralia.in.net
http://www.canadagooseoutletonlinesale.com.co
http://www.pandora-jewelrys.us.com
http://www.michaelkorsoutletss.us.com
http://www.airmax2017.us.org
http://www.cheapjordansfor-sale.us.com
http://www.polo-outletstores.us.com
http://www.clarks-shoes.us.com
http://www.oakleysunglasseswholesaler.us.com
http://www.cheapmlbjerseysforsale.us.com
http://www.uggsoutlet-store.us.com
http://www.polo-ralphlaurenoutlet.me.uk
http://www.nike-shoes.us.com
http://www.poloralphlauren-shirts.us.com
http://www.mbtshoes.me.uk
http://www.adidasyeezyshoes.name
http://www.ralphlauren-polo.me.uk
http://www.ralphlauren-shirts.org.uk
http://www.coachfactoryoutletstoreofficial.us.com
http://www.coachoutletsite.us.com
http://www.kate-spadeoutletstore.us.com
http://www.ugg-bootsoutlet.com.co
http://www.michaelkors-outlets.me.uk
http://www.canadagooseoutletclearance.com.co
http://www.poloralphlaurennpolo.co.uk


#60 
binasa

DISCLAIMER: This application has been designed to give you an easy way to browse public content from TeamDMG via a sleek mobile condensed view.http://downloadingnowstarted.top With one click, users can search through specific folders or their entire hard drive to get a read of what is taking so much space.

#59 
Thomas

First in a stunning new urban fantasy series from an author who NEVER CEASES TO AMAZE.http://bestdownloadwarezcatalog.info This app has been designed to help you decide whether your baby needs a doctor.

#58 
wanglili

<

http://www.poloralphlaurennpolo.me.uk
http://www.toryburch-outletonline.us.com
http://www.michaelkorsoutlet-onlinestores.us.com
http://www.niketrainersnikeshoes.org.uk
http://www.polo-ralphlaurenuk.me.uk
http://www.coachoutletonlinesofficial.us.com
http://www.michaelkorsoutletpurses.us.com
http://www.asicsrunningshoes.us.com
http://www.michaelkorsclearanceoutlet.us.com
http://www.michaelkorshandbagss.org.uk
http://www.nikeoutletstorelocations.com
http://www.polooutletralph-lauren.us.com
http://www.uggbootsonsale.us.com
http://www.michaelkorsoutlet-clearance.org
http://www.michaelkorsoutletss.us.com
http://www.montblancpenss.com.co
http://www.coachoutletonlinecoachfactoryoutlets.us.com
http://www.raybansunglassesformen.us.com
http://www.poloralphlauren-uk.org.uk
http://www.ralphlauren-polouk.org.uk
http://www.nhljerseyscom.us.com
http://www.cheapuggbootsforwomen.us.com
http://www.michael-korsoutlets.org.uk
http://www.michaelkorsoutlet-clearance.us
http://www.raybansunglasses90off.us.com
http://www.michaelkorsoutlet-bags.us.com
http://www.polo-ralphlauren.net.co
http://www.canadagooses.com.co
http://www.airjordan.us.org
http://www.uggbootsblackfriday.in.net
http://www.pradaoutlet-store.us.com
http://www.raybansunglassesa.us.com
http://www.mulberryoutletuk.org.uk
http://www.coachfactoryoutletofficials.us.com
http://www.canadagoose-outlets.com
http://www.pandoraoutlets.us.com
http://www.uggoutletlocations.in.net
http://www.uggoutletclearance.com.co
http://www.michaelkorsoutletorg.us.com
http://www.true-religionoutletstore.us.com
http://www.truereligionjeanss.us.com
http://www.edhardyclothing.us.com
http://www.uggoutlet-online.us.org
http://www.pandoraoutletstores.us.com
http://www.canadagoosejacketsofficial.com.co
http://www.uggoutletonlineclearance.in.net
http://www.uggsoutletclearance.in.net
http://www.canadagooseoutletofficial.us.com
http://www.canadagoose-outletstores.name
http://www.ugg-outletonline.us.com
http://www.fitflopsaleclearance.us.com">http://www.fitflopsaleclearance.us.com
http://www.uggsoutlet-store.in.net
http://www.pandorajewelrystores.in.net
http://www.michaelkorsoutletu.us.com
http://www.canadagoosejacketssale.me.uk
http://www.ralphlauren-polo.me.uk
http://www.uggoutletofficial.com.co
http://www.coach-outletstore.eu.com
http://www.cheapsnapbacks.us.org
http://www.michaelkorsoutletbrand.us.com
http://www.raybansunglassessite.us.com
http://www.uggboots-australia.com.co
http://www.michael-korsoutletstore.in.net
http://www.canada-gooseoutletstores.name
http://www.pandorajewelryoutlet.org.uk
http://www.nike-shoes.us.org
http://www.longchampoutlet.us.org
http://www.ultraboosts.us.com
http://www.michaelkorsoutletlocations.us.com
http://www.coachoutletstores.com.co
http://www.fredperrypolo-shirts.us.com
http://www.uggsoutlets.ca
http://www.uggbootsblackfridaysale.in.net
http://www.canadagoose-outletstore.us.com
http://www.cheapuggboots.ca
http://www.cheapuggboots.name
http://www.ugg-outletstores.in.net
http://www.michaelkorsoutletfree.us.com
http://www.ralphlauren-outlets.org.uk
http://www.pradaoutletstore.us
http://www.canadagooseofficial.com.co
http://www.cheapmlb-jerseys.us
http://www.canada-gooseoutletstore.us.com
http://www.pandora-jewelrys.us.com
http://www.canada-goosejacketsofficial.com.co
http://www.christianlouboutin-uk.org.uk
http://www.michael-korshandbags.in.net
http://www.ralphlauren-shirts.org.uk
http://www.coachoutletcoachfactoryoutlets.us.com
http://www.canadagooseoutletonline.name
http://www.fredperrypoloshirts.co.uk
http://www.christianlouboutinoutlet-store.us.com
http://www.mulberry-handbagsuk.org.uk
http://www.canadagooseoutlet-stores.name
http://www.yeezyboost350a.us.com
http://www.cheapuggsoutlet.com.co
http://www.canadagoosejacketsofficial.ca
http://www.uggoutlet-store.us.org
http://www.michaelkors-outlets.me.uk
http://www.montblancpensoutlets.us.com
http://www.nikeoutlet.com.co
http://www.michaelkors-outlet.us.org
http://www.uggoutletboots.com.co
http://www.oakleysunglassesformen.us.com
http://www.canadagooseoutletstores.com
http://www.giuseppezanottioutlet.us.com
http://www.oakleysunglasseswholesaleok.us.com
http://www.polooutlet.us.org
http://www.valentino-outlet.us.com
http://www.oakley-sunglassesoutletonline.us.com
http://www.uggoutletonlinestores.in.net
http://www.christian-louboutinshoes.us
http://www.canadagoose-outlets.com.co
http://www.kate-spadeoutlet.us.org
http://www.polo-ralphlauren-pascher.fr
http://www.kate-spadeoutletstore.us.com
http://www.cheapuggsoutlets.in.net
http://www.pandora-jewelrycharms.us.com
http://www.oakleysunglassesshopping.us.com
http://www.mcmoutlet.us.org
http://www.canadagoosejacketswomen.me.uk
http://www.canadagoosejackets-canada.ca
http://www.katespadehand-bags.us.com
http://www.hermesbeltsoutlet.us.com
http://www.pandorajewelryoutlet.co.uk
http://www.adidasshoes.us.org
http://www.lacosteoutlet.us.org
http://www.coachoutletstoreonlines.com.co
http://www.michaelkors-handbags.in.net
http://www.michaelkorsoutlet-online.in.net
http://www.coachfactoryoutletstoreofficial.us.com
http://www.michael-korsoutletclearances.us.com
http://www.canadagooseoutletonlines.us.com
http://www.cheapnfljerseysclearance.us.com
http://www.toryburchoutletstores.us.com
http://www.ugg-outletstore.us.com
http://www.oakleysunglassescheaps.us.com
http://www.canada-goosejacketsuk.co.uk
http://www.pandorajewelryoutlet.us
http://www.canadagooseoutletstoress.com.co
http://www.ralphlaurensale-clearance.co.uk
http://www.fitflops-saleclearance.us
http://www.coachfactory-outlet.eu.com
http://www.cheap-uggboots.us.org
http://www.ralphlaurenoutletonlinestore.us.com
http://www.nikeshoess.us.com
http://www.uggoutlet-stores.in.net
http://www.oakleysunglassesfactory.us.com
http://www.michaelkorsoutlet-clearance.com
http://www.uggsoutletonline.eu.com

 

20171012wanglili

#57 
chenyingying

<

http://www.mulberrybagsuk.me.uk
http://www.coachoutlet-online.eu.com
http://www.coach-canadaoutlet.ca
http://www.katespadeoutletsale.us.com
http://www.ralphlaurenoutletofficial.us.com
http://www.longchampsacsoldes.fr
http://www.katespadehandbagssale.us.com
http://www.uggfed.com
http://www.jordanshoes.us.org
http://www.poloralph--lauren.us.com
http://www.michael--korshandbags.us.com
http://www.usboots.us.com
http://www.burberryoutlet-canada.ca
http://www.katespadeoutletstore.us.org
http://www.canadagoose.com.co
http://www.northfaceoutlet70off.us.com
http://www.louisvuittonoutlet.nom.co
http://www.air-jordanpascher.fr
http://www.thenorthfaceoutletjackets.us.com
http://www.nikehuarache.net
http://www.nikeairforce1.net
http://www.adidasstansmith.co.uk
http://www.jordans-fusion.com
http://www.underarmouroutletclearance.com
http://www.adidasyeezy350boost.org.uk
http://www.nike-factoryoutlet.us.com
http://www.northfaceoutletstore.us.org
http://www.tory-burchoutletonline.us.com
http://www.uggboots-onsale.us
http://www.monclerjacketsuk.uk
http://www.mlbjerseys.org
http://www.tommyhilfigercanada.ca
http://www.ray-bansunglassesoutlet.com.co
http://www.oakleysungalsses.nom.co
http://www.uggsaustraliaboots.us.com
http://www.uggbootsoutletclearance.us.com
http://www.officialcoachfactoryoutletonline.us.com
http://www.christianlouboutindown.com
http://www.cheapmlbjerseysshop.us.com
http://www.pandora-jewelry.me.uk
http://www.coachoutletfactoryon.com
http://www.vibramfivefingers.in.net
http://www.northfaceclearance.us.com
http://www.vibramfivefingerssale.com
http://www.truereligion-outletjeans.us.com
http://www.coachfactoryoutletonlinesale.us.com
http://www.ugg-boots.name
http://www.canadagoosesale.com.co
http://www.pandora-jewelry.name
http://www.michaelkorsukoutlet.me.uk
http://www.uggbootsaustralia.com.co
http://www.canadagoosecanada.name
http://www.uggoutlets.com.co
http://www.adidastore.co.uk
http://www.oakleyssunglassescheap.com
http://www.hollisterclothing.us.org
http://www.calvinkleinstore.in.net
http://www.uggsboots.com.co
http://www.michaelkors--outlet.us.org
http://www.uggaustraliastore.ca
http://www.wholesale-nfljerseys.us.com
http://www.outletcanadagoose.ca
http://www.clearancemichaelkorsoutlet.us.com
http://www.uggbootsoutletcanada.ca
http://www.rayban-sunglassesonsale.us.com
http://www.uggoutlet70off.com.co
http://www.airjordan-14.us
http://www.ray-banaviatorsunglasses.org.uk
http://www.supremeclothing.us.com
http://www.cheap-uggboots.com.co
http://www.uggslipperssale.us.com
http://www.uggbootsforwomen.com.co
http://www.mbt.us.com
http://www.michaelkors-handbags.us
http://www.timberlandoutlet.name
http://www.ugg.org.uk
http://www.michael-kors-outlet.eu.com
http://www.uggbootsoutlets.org
http://www.katespadehandbagsoutlet.us.org
http://www.raybansunglassesoutlet.net.co
http://www.canadagoosecanada.com.co
http://www.poloralphlaurenoutletoff.us.com
http://www.michaelkorsoutletoff.us.com
http://www.nikerosherunsale.co.uk
http://www.nikenfljerseysfreeshipping.us
http://www.adidasfootballboots.org.uk
http://www.nikefactoryoutletstores.us.com
http://www.nike.me.uk
http://www.pradabags.in.net
http://www.wwwuggaustralia.co.uk">http://www.wwwuggaustralia.co.uk 
http://www.giuseppe-zanotti.us.com
http://www.christianlouboutin.name
http://www.cheapraybansunglasses.net.co
http://www.uggslippers.us.org
http://www.coachwallets.us.com
http://www.louisvuitonnoutlet.com
http://www.coachoutletonlineshopping.us.org
http://www.uggbootssale70off.org
http://armani.sunglassescheap.us.com
http://www.burberryscarfsale.in.net
http://www.ukuggboots.co.uk
http://www.christianlouboutinoutletclearance.us.com
http://www.coachcom.us.com
http://www.uggsaustralia.net.co
http://www.nikefootballbootsuk.org.uk
http://www.cheapralphlaurensale.co.uk
http://www.swarovski-jewelry.name
http://www.montblancpenofficials.us.com
http://www.salomon-shoes.in.net
http://www.coach-outlet.nom.co
http://www.burberry-outlet-stores.us.com
http://www.ralphlaurenoutlet-poloshirts.us.com
http://cartier.sunglassescheap.us.com
http://www.uggaustraliaboots.in.net
http://www.michaelkorsuk.com.co
http://www.cheap-jordan-shoes.us.com
http://oakley.sunglassescheap.us.com
http://www.michaelkors--outlet.us.com
http://www.ralphlauren.eu.com
http://www.adidastrainersuk.uk
http://www.truereligionuk.org.uk
http://www.hollistercooutlet.us.com
http://www.usuggbootsoutlet.com
http://www.outletcoachfactoryonline.us.com
http://www.louis-vuitton.nom.co
http://www.converseshoesoutlet.us.com
http://www.nmdadidas.co.uk
http://www.ugg.com.co
http://www.coachonline.us.org
http://www.outletuggs.com.co
http://www.uggonsale.in.net
http://www.jordans.in.net
http://www.wholesale-nfl-jerseys.us
http://www.outletuggboots.com.co
http://www.soccerjersey.us.com
http://www.nikeairmax90s.co.uk
http://www.nfljerseysfromchina.us.com
http://www.coachhandbagsfactoryoutletonline.us.com
http://dolceandgabbana.sunglassescheap.us.com
http://www.uggsoutlet.org
http://www.thenorthfacecanada.ca
http://www.ugg.ind.in
http://www.katespadestoreoutlet.us.com
http://www.uggfactoryoutlet.com.co
http://www.uggbootsclearanceoutlet.com.co
http://www.uggbootsonsale70off.us.org
http://www.uggbootsonsale70off.net.co
http://www.snapbackshatswholesale.us.com
http://www.blackhawksjersey.com
http://www.replica-watches.us.com
http://www.cheapnhljerseysshop.us.com
http://www.thenorthfaceclearance.us.com
http://www.cheap-ugg-boots.us.org
http://www.uggsonclearance.com.co
http://www.truereligion-jeans.com.co
http://www.cheaprolexwatches.us.com
http://www.cheapnfljerseyswholesale.us.com
http://www.doudounecanada-goose.fr
http://www.adidastrainersuk.me.uk
http://www.poloshirt.in.net
http://www.uggbootsclearances.com.co
http://www.uggbootsclearance.net.co
http://www.michaelkorsuk.me.uk
http://www.northface-clearance.us
http://www.cheap-uggs.com.co
http://www.rayban--sunglassess.us.com
http://www.pradaoutletonlinestore.us.com
http://www.monclerjacketsoutlet.us.com
http://www.outletthenorthface.us.com
http://www.ugg-australia.com.co
http://www.fitflops.org">http://www.fitflops.org
http://www.poloralphlaurenoutletstores.us.com
http://www.uggboots70off.in.net
http://www.uggoutlet.nom.co
http://www.cheapjordansshoes.in.net
http://www.uggsoutlet.nom.co
http://www.north-face-outlet.in.net
http://www.manoloblahnik.us
http://www.outletlongchamp.us.org
http://www.uggbootsonsale65off.in.net
http://www.cheap-mlb-jerseys.us.com
http://www.uggs-outlet-online.us
http://www.fitflops.us.org
http://www.oakleysunglasses2017.us.com
http://www.uggsoutletstores.us.com
http://www.originalsadidas.co.uk
http://www.cheapraybans.ca
http://dior.sunglassescheap.us.com
http://www.chaussureschristianlouboutin.fr
http://www.outletuggs.net.co
http://www.pandorajewelryoutlet.us.org
http://www.discountnike.us.com
http://www.northfacejackets.us.org
http://www.nike-airmaxuk.me.uk
http://www.coachfactory-outletonline.org
http://www.uggsslippers.com.co
http://www.longchamp-outletstore.us.com
http://www.coachfactoryoutlet-onlinestore.us.com
http://www.coachoutletonline70off.us.com
http://www.outlet-moncler.us
http://www.uggsclearance.com.co
http://www.nikerunningshoes.co.uk
http://www.coachfactoryoutlet.nom.co
http://www.raybans-sunglassesoutlet.us.com
http://www.oakleysunglassesoutletstore.us.org
http://www.nikeairmaxshoes.us.com
http://www.ralphlaurenpolo.in.net
http://www.coach-bags.us.org
http://www.outletpolo-ralphlauren.us.com
http://www.ray-bansunglassesoutlets.us.com
http://rayban.sunglassescheap.us.com
#56 
binasa

Watch for updates, and send us feedback on items you'd like.http://newdownloadservice.top We highly recommend to check out the new game of the Lep's World Series!

#55 
Thomas

Resolves an issue with requesting permission to display home location.http://nevere.ru/communication/canon-d660-driver.php Hopefully our new database and app (with prior budget saving) will interest you to come back.

#54 
George

"My Tennis Stats" lets you keep track of your statistics for any tennis match.http://rap-piar.ru/weather/ayyappa-108-saranam-in-tamil-pdf.php First, units have been added to the elements&' information views.

#53 
Logan

Features: Two unique game modes 90+ beautifully crafted images Simple but endlessly addictive gameplay".http://joyplays.ru/communication/spectrasonics-trilian-torrent.php We hope you enjoy it and please rate our apps and give us comments.

#52 
Albert

Awesome Baby Tracker (Breastfeeding, diapers, sleep and more) for iPhone. http://notbadsoftwaredownloadingservice.top 'We The People' is an application that gives you access to the documents that define the United States of America.

#51 
Gaia1956
http://shopelot.ru/">http://shopelot.ru
#50 
Gaia1956

http://paperwritingexperts.com

#49 
Gaia1956

http://zigzagwhitsundays.com.au

#48 
Gaia1956

http://www.placenads.com/

#47 
Gaia1956

 http://www.giridipasta.it

#46 
Gaia1956

http://www.coastwarriors.com.au

#45 
Gaia1956

http://www.ozsail.com.au

#44 
Gaia1956


http://www.radishapparel.com

#43 
Gaia1956

http://meselondon.com/

#42 
Gaia1956

http://crystalhomelighting.com

#41 
Callum

From Budge Studios: Budge Studios presents Chuggington Puzzle Stations. http://topsoftwaredownloadblog.top Keep one eye on the timer, one eye on Ratty and both hands spinning pipes.

#40 
Ronnie

Entered in the 2002 Minigame Programming Competition, Splatform took 1st place by a wide margin in a field of 62 new games for old systems. http://velox-yug.ru It provides a program where you explore a cartoon city, learning the language and testing your skills as you go.

#39 
Daniel

Carla, the restaurant cashier, loses her ability to take care of herself and her infant son. http://ctranc.ru Accelerometer-controlled movementjust tilt the device in the direction you want to go!

#38 
Mason

Convenient touch UI The study of words, the previous word, next word in the move is done in an intuitive touch. http://popudownloads.com It's a fair restriction, and for those that enjoy the 30 basic levels, it is a good upgrade.

#37 
Jayden

And James, who wows crowds as a legendary drag queen performer, is furious that Johnny hasnt reached out to him. http://download-warez-here.blogspot.com Mazes are known to greatly benefit early childhood development in the area of problem solving, memory, and concentration.

#36 
uk replica watches

Gadget lovers today are http://www.rolexreplicaa.co.uk bound by their compassionate of today's machines. With watches, beheld and cyberbanking boundaries set by the tiny attributes of avant-garde computers are affected because automated watches accept engines we can see and understand. There is no http://www.replicawatchess.uk.com greater amusement to a apparatus lover than seeing a apparatus work, and with http://watches.rolexreplicauk.co.uk the apparatus and springs that accomplish timepieces operate, we can get that congenital faculty of amusement easily.

#35 
dr.droste

Ďakujem autorovi za článok. Podarilo sa mi zohnať 25% glutaraldehyd, z neho si robím 2,5% roztok. Z tohto roztoku dávam 7ml do 120l akvarka. (je to správne?)Podľa wiki je vhodná koncentrácia 0,5-5ppm, takže mne podľa výpočtov vyšlo až 20ml 2,5% roztoku, čo sa mi zdá ale dosť veľa. GD som začal používať, lebo sa mi pokazil elektromagnetický ventil a už mesiac som držal rastliny po tme, aby sa nespustili riasy. Celkom to fungovalo, niektoré rastliny dokonca pomaly rástli. Napriek tomu, keď som zapol svetlo, rastliny sa nerozbublinkovali, pokiaľ som nezačal dávať opäť CO2 z bomby. Avšak, keď som už mal v poriadku ventil a vysadil GD, po 5 dňoch nastúpili riasy. Takže zase sa vrátim ku GD + CO2 z bomby a poviem výsledky cca o 2 týždne. Len na okraj: mám pH kontroler,elmag ventil,hnojím pmdd+micromix plus - takže prosím, nehľadajte výskyt rias za kolísaním pH

#34 
uk replica watches Although not anybody feels the admiration to http://www.web-farm.co.uk arise automated watch winder on their automated watch, those that are advantageous to acquire one archetype of these top craftsmanship, apprenticed copy accessories are accurate by the chrism for the crop in watch accent architecture and utility. Ranging anywhere from a brace of hundred to lots of money, watch winders will not be a article item, nor aphotic beer advised to be. Automated watch winders accomplish the attention principals of the babyish watch itself, and bout it forth with the exact weighting and timing to alpha the abiding motion accepted to wind the watch after alfresco options for power. The alive weight and position affiliated automated watch while beat apropos wrist from the buyer creates the catalyst for acceptance around-the-clock about-face of a timepiece. However, you should absolutely getting worn, and actual motionless, the http://www.ok8uk.org.uk watch will eventually unwind, slow, and at endure stop befitting time the atomic bit.As an another automated watch winders arise to the rescue.. Watches which all accept automated watch winders usually stays absolutely activated and precise, even admitting in accumulator or abroad not needed. This is done by captivation the watch, not central anchored position, but by apery of animal beautification and aswell it slight annular motion. Itrrrs this that operates the self-winding mechanism.You can acquisition companies that will accomplish automated watch winders, however, for your claimed watch beneficiary advancing to acquirement this affectionate of option, abnormally collectors of Swiss manufacturing, annihilation but a Swedish aggregation can get done it better,. Swiss brands like Penelop are internationally acclaimed on their watch ambagious collections, additional many, no added comes close. Nice of Swiss automated watch winders has resulted in abounding manufacturers to attack to http://www.toprolexsreplicauk.co.uk argue you bloom of their Swiss origins, while alone absolute baddest Swiss fabricated mechanisms, or conceivably alone application Switzerland as accouterment abject of export. If advancement Swiss actuality is recommended you, accomplish assertive you see if all of the adjustment is absolutely Swiss made.
#33 
lucu

http://daftarcarabuatakun.com

#32 
MRP

2Ruddy: Ahoj, možná se pletu, ale řekl bych, že to patří někam jinam :)

#31 
Ruddy

Ahoj a díky. Nejsem chemik a rád si nechám otevřít oči. Z následné diskuse nemám dobrý pocit, ale vyberu si sám......

#30 
MRP Hoj, glutaraldehyd nemá poločas rozpadu, respektive bude se blížit nekonečnu nebo v miliardách let. V tomhle směru je to naprostu bezpečná sloučenina. V poslední době, ale nejsi první, kdo se na to ptá. Netusím, proč se to vůbec řeší.
#29 
grower85 Ahoj, zajímalo by me, jestli je poločas rozpadu GA vždy stejný nebo spíš jak moc by se mohl změnit.
#28 
MRP To slozeni maji vsechny carbony, pmfe, tekute uhliky a carbonatory stejne, nebo maximalne podobne. PMFE je tady na eshopu cca 14dni stara novinka.
#27 
grower85 Podle diskuse vyrobce Carbonu nize, je rozdil jen v nazvu. Oboje je 1,5% glutaraldehyd. Cenu bych u PMFE neresil. mrp to tady na strankach ma take http://akvarijni-hnojivo.cz/pmfe-5l-koupit-131 Stoji to par korun a mas zasobu az do smrti :)
#26 
amrtin Jenom k té riccii:v jedné nádrži dlouhodobě dávkuji PMFE (flourish excel) a již 3x mě to zlikvidovalo obyčejný jávský mech,ale riccie se to ani nedotklo,dokonce zkoušim v miniakva dávkovat přímo do trsu riccie a ta i bublinkuje a každý týden zdvojnásobí svůj objem.
https://rybicky.net/nadrz/19749/36.jpg?a=1390933157 />A PMFE (flourish excel) zdvojnásobil cenu,neví někdo proč?
A jaký je vlastně rozdíl mezi ním a INVITAL CARBON ?
#25 
MRP 2grower:
1a)Porovnavat spotrebu dusinanu na mg/l je nesmysl. Dulezita je absolutni hodnota prijmu dusinanu. Je prece rozdil jestli mas jednu rostlinku na 100l vody a nebo jestli mas nadr, kde pres rosltinu ani vodu nevidis :) Prvni pripad ti snizi koncentraci ve vode nemeritelne, a presto muze rostlinka mit vetsi spotrebu dusinanu nez rostlinky v druhem pripade, kde uz bude pokles dusicnanu ve vode meritelny.
1b)Tady je jeste otazkou, jak moc dusiku rostlina odevzda zase do sveho okoli koreny i listy v ruznych hormonech, chelatacnich agentech a podoobne. Rostliny nejsou jedinymi konzumenty dusiku v akvariu - take bakterie, ale tady si netroufam ani odhadnout pomer.
2) Ze je CO2 10 a Excel 6-7 je klidne mozne. Tohle je typicky pristup obchodnika :) Kdyz se podivas na tillmanovu tabulku tak urcite najdes parametry kdy bude CO2 10 a glut 6-7. Nebo to muze SeaChem porovnavat dle vahy :) "CO2 je 10 a Excel 6-7" je bohuzel nic nerikajici informace, pokud neni znama metodika testovani/porovnani.
#24 
grower85 Ta spotřeba dusičnanů (4mg/l) je obrovská, řekl bych nestandardní. Mám 4 nádrže a jednu provozuji bez CO2, jen na GA (PMFE). Rozdíl v rychlosti růstu je samozřejmě značný. http://www.seachem.com/support/FAQs/FlourishExcel.html SeaChem tady uvádí, že "If CO2 is a 10, Excel is a 6-7." Podle článku to tak, ale ani zdaleka není...
#23 
Slackware Zkoušel jsem Excel místo sycení CO2, když mi došel, a musím říct, že rozdíl mezi Excelem a CO2 je obrovský. Když teď čtu, jak malé množství karbonu to obsahuje, tak je ten propad jasný.
#22 
MRP 2amrtin: PMFE jsem doplnil.
Ta riccie, bohuzel, pro mne "evidentni" zatim neni. Tady je hodne promennych. Glutaraldehyd znici jakoukoli rostlinu - zalezi jen na koncentraci. Tu toxicitu muze ovlivnit i Ph a rozpustene soli ve vode. Take rychlost "rozpadu" glutu bude v ruznych akvariich jina. Cim vice bakterii, tim rychlejsi odbouravani. A cim pomalejsi odbouravani tim samozrejme bude koncentrace vyssi, pri stejnem davkovani.
#21 
amrtin Měl bych dvě připomínky:jednak k ceně glutaraldehydu:PMFE(flourish excel) stojí 500ml 99,-kč.A pak ještě,že na ricci nemá evidentně vliv(na některé mechy ovšem ano).
#20 
MRP 2Martine&Marcel. Zdravim panove. :) Jako vzdy, zacnu tim, ze mi vkladate do ust veci, ktere ja jsem nerekl respektive nenapsal. Pokud vim, moje jedina vytka byla, na adresu toho, ze invital je nevystopovatelna informace (na rozdil od "Karel Rataj a syn"). A tudiz neni zadny rozdil mezi timto a uvadenim falesneho vyrobce. A to samozrejme neni, z pohledu zakaznika, v poradku. Specialne, Martine, kdyz sam o sobe(invital) mluvis, na odkazu nize ve 3. osobe, ("Invital je ...") :). Jinak Martine, tvuj eshop mi nijak nevadi (mame oba jinou klientelu), a navic mne tohle nezivi - mam to jako hobby. Vadi mi spis "podivne" praktiky. Jinak, co se tyce Feroxu... podobnost s PMDD neni nahodna, ze? ...kdyz uz jsme u toho kopirovani :)
#19 
Marcel G 2MRP&Martin: Všichni lidé jednají podle mého názoru z více či méně sobeckých pohnutek (možná byste si mohli přečíst knihu "Sobecký gen" od Richarda Dawkinse). Chápu sice důvody toho, proč vadí obchodníkovi konkurence, ale vím, že tyhle bojůvky stěží povedou k něčemu dobrému. Místo dvou lidí, které spojuje láska k akvaristice, se z vás stanou nepřátelé. A to je myslím škoda.
#18 
Martin H. Rostlinna- Teď jsem si všiml, že také prodáváš hnojiva a podobné příslušenství, takže už chápu, odkud vane tvá nenávist... Pokud chceš, můžeš si klidně založit obchodní značku MRP a prodávat pod ní svá hnojiva. Možná tě překvapím, ale není na tom nic zavádějícího ani trestného. To by bylo pouze v případě, že by jsi vydával něčí produkty za své (což INVITAL nedělá, protože si vše vyrábíme na zakázku). ADA si např. nechává všechno sklo a CO2 systémy vyrábět na zakázku v Číně. Jejich substráty jsou podle všeho jen Controsoil, kterou dělá jedna firma z Japonska (toto nemám 100% ověřeno) a Amano si tuto řadu produktů dal pod svou značku ADA. Jak si myslíš, že začínal EasyLife? Měli od prvního dne výrobní linku a 10 zaměstnanců? Asi těžko.
#17 
Martin H. Rostlinna- Teď jsem si všiml, že také prodáváš hnojiva a podobné příslušenství, takže už chápu, odkud vane tvá nenávist... Pokud chceš, můžeš si klidně založit obchodní značku MRP a prodávat pod ní svá hnojiva. Možná tě překvapím, ale není na tom nic zavádějícího ani trestného. To by bylo pouze v případě, že by jsi vydával něčí produkty za své (což INVITAL nedělá, protože si vše vyrábíme na zakázku). ADA si např. nechává všechno sklo a CO2 systémy vyrábět na zakázku v Číně. Jejich substráty jsou podle všeho jen Controsoil, kterou dělá jedna firma z Japonska (toto nemám 100% ověřeno) a Amano si tuto řadu produktů dal pod svou značku ADA. Jak si myslíš, že začínal EasyLife? Měli od prvního dne výrobní linku a 10 zaměstnanců? Asi těžko.
#16 
Martin H. Rostlinna- Do e-mailu jsem dostal odkaz na tuto diskuzi a nejasnosti o obchodní značce Invital, takže se pokusím vysvětlit to, co nás k vytvoření této značky vedlo.
V našem e-shopu mícháme hnojiva, skládáme CO2 sety a necháváme si spoustu věcí vyrábět na zakázku (skleněné lily-pipes, difuzery, drop-checkery, pinzety). Na internetu se ale čím dál tím častěji objevují naše výrobky (jako FEROX) a jednoduše je zkopírují a prodávají. Proto jsme potřebovali vytvořit obchodní značku, která tomuto zamezí. Navíc jsme tyto produkty začali distribuovat do ostatních kamených prodejen, takže už musí mít název. Distribuovat to jen tak "no name" je dosti nepraktické, to můžeme jen když bychom to prodávali jen ve svém e-shopu.
MRP si trochu plete pojmy a nechápe, že obchodní značka a firma jsou dvě věci. Podle tvé logiky by Rataj nemohl prodávat žádná hnojiva, CO2 sety a nemohl by si na ně dát své logo. Jak by potom lidé poznali, že nakupují od něj? Je to naprosto stejná situace.
#15 
Marcel G Také jsem mu napsal (nedalo mi to), a odepsal mi, že produkt Invital Carbon skutečně vyrábí on (oni), tj. Martin Hellebrand z rostlinna-akvaria.cz. Jedná se prý o 1.5% roztok čistého glutaraldehydu s nějakým vylepšením => blíže nespecifikovaným know-how :-)
#14 
MRP 2 dny bez odpovedi na email. Myslim, ze je to jasne...
#13 
Marcel G 2MRP: Já nevím, jestli si to vyrábí sám. Pouze jsem to uvažoval jako jednu z možností. Ale pokud tohle píše v popisku, tak předpokládám, že to asi sám nevyrábí. Zkus mu když tak napsat, a zeptej se ho na to. Já jsem už psal firmám Seachem, Easy-Life a PlantaGrow :). Firma Seachem mlží (neexistující patent), firma Easy-Life neodpověděla pro jistotu vůbec, a firma PlantaGrow mi sdělila, že používá čistý 1.5% roztok GA. Pokud ti z rostlinna-akvaria.cz neřeknou, o jakou firmu přesně jde, tak to bude minimálně podezřelé. Ale třeba tě překvapí.
PS: skype ani icq nemám.
#12 
MRP 2Marcel: Tady je jeste neco k nasi diskusi o podivnych podezrelych vyrobcich. Tady http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/hnojiva-pro-rostliny/invital-carbon-500ml se pise "Dobrý den, výrobce pochází z ČR a zabývá se výrobou produktů pro rostlinnou akvaristiku. Jsme výhradní prodejci pro ČR."
Pokud si to pan majitel vyrabi sam, jak pises, a jeste napise neco takovedleho, tak je to mimo jine trapne, a pravedpodobne tim porusuje i nejaky zakon, pokud vedome klame zakaznika. Nechapu proc by se nekdo stydel za vlastni vyrobek pokud by byl kvalitni. Leda, ze by tam nebylo neco v poradku..... :) Mimochodem rad bych s tebou probral tema kvalitnich/nekvalitnich chelatu, ktere si nakousnul. Mas skype nebo ICQ? Muj skype je mrp_cz
#11 
MRP Marceli, ale ty stale resis neco, co ja jsem proste nenapsal :) Vyrobku od neexistujciho invitalu, je na tech stranakch dost :) I ja mam rad transparentnost a proto jsem napsal, co jsem napsal. A znovu musim opakovat, ze jsem se ani slovickem nezminil o kvalite nebo nekvalite. To delas stale dokola jen ty :) Jedine, co jsem napsal, ze ten vyrobce neexistuje :)
Co se tyce PMFE tak mi nevadi slovo glutaraldehyd (ani to jsem nikde nepsal :)), ale to ze prodava produkt, kteremu rika "PMFE (Flourish Excel)" a to uz je to parazitovani, to uz je ta "levna skoda superb". Nerekl, bych ani popel, kdyby tomu rikal tekuty uhlik, carbonator nebo neco podobneho :). Opravdu vubec, ale vubec neresim slozeni, nebo to, cemu rikas kvalita. Jde mi o to, aby se o vyrobcich neuvadely nesmysly, jen za ucelem prodeje. A prosim te, uz nic nepis o kvalite nebo slozeni, dik. Opravdu verim, ze smichat vodu s glutaraldehydem dokaze kazdy :)
#10 
Marcel G Promiň, ale psal jsi: "CELÉ stranky rostlinna-akvaria.cz, jsou plne stejne podezrelych 'vyrobku'". Podobné výroky prostě nemám rád. Já osobně Martina Hellebranda neznám, ale na prodeji hnojiva, které připravuje, nevidím nic špatného (mluvím teď hlavně o "jeho" hnojivech jako Ferox apod.). Po zkušenostech s různě (ne)kvalitními cheláty např. v PMDD jenom vítám, když někdo míchá hnojiva, která používají kvalitnější ingredience. A pokud jde o glutaraldehyd, tak já samozřejmě nevím nic o tom, jak se ten "Invital Carbon" připravuje, ale určitě je lepší, aby to připravil někdo, kdo tomu aspoň trochu rozumí, než aby si to vyráběli akvaristi doma na koleně. A pokud jde o správné uvádění názvů výrobků v případě OSVČ, tak to už je na zodpovědnosti toho kterého člověka. Stále nevím, jestli si ten "Invital" vyrábí opravdu Martin, nebo nějaká taková firma přece jenom existuje (třeba v Polsku). Nicméně glutaraldehyd (pokud vím) není sám o sobě žádný patentovaný či značkový výrobek (narozdíl od Škodovky). Je to obyčejný dezinfekční přípravek, který se dá běžně sehnat (dokonce v koncentrované podobě). Asi by bylo vhodnější, kdyby ten svůj "Invital" (pokud ho skutečně vyrábí on) pojmenoval jednoduše jako "1.5% roztok GA", ale jak říkám ... to už je jeho riziko. Jinak za PlantaGrow se skrývá Tomáš Frajer. Sám jsem se ho na složení PMFE ptal, a bez okolků mi odepsal, že je to čistý 1.5% roztok GA (na rozdíl od firem Seachem nebo Easy-Life tedy tento člověk nic neskrývá a je pro mě "průhlednější"). Já sám mám rád, když vím, co do akvárka sypu/liju. Proto oceňuju každého, kdo vystupuje transparentně. A jak už jsem psal, nemám rád, když se pak takový člověk haní, zatímco firmy, které prodávají výrobky neznámého složení, se druhým nekriticky doporučují (neříkám, že je to tvůj případ).
#9 
Marcel G Pokud jde o ten "Invital Carbon", podle čeho soudíš, že Invital je název firmy? Třeba ten přípravek vyrábí přímo majitel toho internetového obchodu (podobně jako jiná hnojiva - Ferox, Nitro, Kali), a Invital Carbon je prostě jen obchodní název. Jinak nevím, jestli to víš, ale PMFE od firmy PlantaGrow také není nic jiného než glutaraldehyd + voda. A vadí to někomu? Když nám tady v ČR udělá někdo roztok GA za přijatelnou cenu, tak proč by to nemohl prodávat? Podle čeho poznáš "kvalitní" výrobky od nekvalitních? Podle toho, jestli jsou od tebe? Trochu zvláštní logika, nemyslíš? Flourish Excel také podle všeho obsahuje glutaraldehyd, a firma Seachem se před pár lety kasala, jak si nechá složení toho zázračného výrobku (toho svého údajného polycykloglutaracetalu) patentovat, ale je zajímavé, že na to dosud žádný patent nemá. Ale předpokládám, že v tomto případě je výrobek jistě "košer". Promiň, ale nesnáším, když někdo zpochybňuje výrobky jen na základě svých domněnek. Pokud máš nějaká fakta, tak ti budou všichni určitě vděční, když je sem hodíš. Pokud máš důkaz o tom, že Invital Carbon je horší než Flourish Excel, EasyCarbo nebo PMFE, tak sem s ním.
#8 
MRP O cem to mluvis Marceli? Ja sem nikde o kvalite nenapsal ani carku.... glutaraldehyd je glutaraldehyd... V tech 2 vetach si nasel mnohem vic informaci, nez ja jsem tam napsal :) Ja sem psal, ze na roslinna-akvaria.cz nepisi pravdive udaje, protoze invital neni zadny vyrobce. I kdyby to byl obchodni nazev, tak u OSVC tam vzdy musi byt jmeno OSVC. Stejne tak, se budu navazet do PMFE. Je to jen prazitovani na cizi znacce - stejne jako kdyby tady cinan prodaval auto "Levna Skoda Superb". Mimochodem platagrow, take neni zadna firma :) Dokonce jsem ani na tech strankach nenasl, kdo je za nima vlastne schovany :), ale urcite to tam nekde bude
#7 
Marcel G Pokud jde o ten "Invital Carbon", podle čeho soudíš, že Invital je název firmy? Třeba ten přípravek vyrábí přímo majitel toho internetového obchodu (podobně jako jiná hnojiva - Ferox, Nitro, Kali), a Invital Carbon je prostě jen obchodní název. Jinak nevím, jestli to víš, ale PMFE od firmy PlantaGrow také není nic jiného než glutaraldehyd + voda. A vadí to někomu? Když nám tady v ČR udělá někdo roztok GA za přijatelnou cenu, tak proč by to nemohl prodávat? Podle čeho poznáš "kvalitní" výrobky od nekvalitních? Podle toho, jestli jsou od tebe? Trochu zvláštní logika, nemyslíš? Flourish Excel také podle všeho obsahuje glutaraldehyd, a firma Seachem se před pár lety kasala, jak si nechá složení toho zázračného výrobku (toho svého údajného polycykloglutaracetalu) patentovat, ale je zajímavé, že na to dosud žádný patent nemá. Ale předpokládám, že v tomto případě je výrobek jistě "košer". Promiň, ale nesnáším, když někdo zpochybňuje výrobky jen na základě svých domněnek. Pokud máš nějaká fakta, tak ti budou všichni určitě vděční, když je sem hodíš. Pokud máš důkaz o tom, že Invital Carbon je horší než Flourish Excel, EasyCarbo nebo PMFE, tak sem s ním.
#6 
MRP Ano, invital carbon neni nic jineho nez glutaraldehyd + voda. Zajimave na tom je jen to, ze vyrobce invital neexistuje :) Oni vubec cele stranky rostlinna-akvaria.cz, jsou plne stejne podezrelych "vyrobku" :)
#5 
Míša Invital carbon je také glutaraldehyd?
#4 
Marcel G Máš pravdu, to jsem se přehlédl. Nemá to být 2000 mg, ale jen 200 mg CO2 (přesně 165 mg) v 1 dávce GA. Takže tím pádem jsme zhruba na 1/5 až 1/6 množství, které rostliny za den spotřebují ... což je docela málo.
#3 
MRP 2000mg CO2 najdes v 91ml 1% glutaraldehydu. To je moc. Vecer to jeste prepocitam :)
#2 
Marcel G Pro mě je to po delší době opravdu užitečný článek. Přesto bych k tomu měl pár postřehů či připomínek:
Předně bych řekl, že ve většině rostlinných akvárií nestoupne spotřeba NO3 nad 1 mg/L (4 mg/L jsou podle mě pro většinu lidí nereálné - jedná se spíše o tzv. nelimitní hodnotu, nikoli reálnou hodnotu), tj. 7 mg/L NO3 za týden. Při spotřebě 1 mg/l NO3 to u 100L akvárka vychází na 100 mg NO3 = 22,6 mg N. Při poměru C:N = 20:1 zjistím, že na každých 23 mg N rostlina potřebuje 460 mg C. 460 mg C = 1225 mg CO2/den (pokud dobře počítám). Rostlinám, které spotřebují 100 mg NO3/den (1 mg/L ve 100L akvárku) by tedy mělo stačit 1230 mg CO2/den. A v 1 dávce glutaraldehydu je přibližně 2000 mg CO2, což by mělo tuto potřebu bez problémů pokrýt (dokonce téměř dvojnásobně, takže by to mělo vystačit i na spotřebu 2 mg/L NO3 denně). Pokud tedy moje výpočty souhlasí, tak zas tak špatný zdroj uhlíku ten glutaraldehyd asi nebude.
#1 
Martian Konečně nějaký rozumný článek na téma glutaraldehyd v akvárku...