Betta splendens

description:
Bojovnice lat.Betta splendens
Bojovnice lat.Betta splendens

Všežravá ryba pocházející z Asie, která vděčí za svůj název svému agresivnímu chování. Samci bojovnice jsou velmi teritoriální a napadají samce v okolí. Agresivně reagují i na svůj odraz v zrcadle. Samec tipicky před jiným samcem nebo při dvoření před samičkou roztáhne a nechá vyniknout své dlouhé, a často velmi pestře zbarvené ploutve.Samičky maji krátké nevýrazně zbarvené ploutve.

Bojovnice patři mezi labyrintky. V jejich domovině, žiji v kalných, na kyslík chudých bahnitých vodách řek a rýžovišt. Místo žaber mají speciální orgán (labyrint), který jim umožnuje dýchat vzdučný kyslík nad vodou. V kavaristice se toho využivá při jejich chovu v akvariích bez vzduchování, nebo v takzvané "kouli". Bojovnice jsou náchylné na rybí tuberkulózu.

Při odchovu samec staví pěnové hnízdo pod hladinou vody. Bojovnice jsou citlivé na kvalitu vody a obvykle "odcházejí" mezi prvními.

author:MRP

comments#2 
nai

This is a wonderful post. I enjoyed the information lot. I will bookmark this page. Thanks for sharing this information.
http://www.abcya4.com
http://www.hoodamath2.com

#1 
davidluiz

So, NIKE FREE series can bring a perfect balance, it awakened the people's feet, so that people like to run barefoot on the ground, and while giving your feet the best protection. Traditional sports shoes and your feet pressure area is relatively concentrated and the area is very small, but http://www.nikeairmaxshoesbuy.co.uk/ are completely the opposite: it allows the heel, thumb, metatarsal area are under more pressure, the stress distribution is very uniform, the maximum simulates barefoot feeling of movement. NIKE FREE series goal is to bring people's feet liberation from the shackles of the traditional sports shoes out, use your feet to control shoes, enjoy the sport when true feelings.more at:http://www.nikeairjordanshoesbox.com/